4 mln zł za obraz Wojciecha Fangora – padł rekord!

W związku z tym, że na moim blogu chcę się z Wami dzielić nie tylko sprawami stricte prawniczymi, dzisiaj podzielę się z Wami informacją o tym, co ostatnio działo się na polskim rynku sztuki… A się działo!

Padł rekord!

W końcówce roku organizowane są akcje dzieł sztuki, z informacji przekazywanych przez media, polski rynek dzieł sztuki ma się coraz lepiej. Dzieła sztuki sprzedają się po cenach kilkakrotnie wyższych niż przewidywano. Sukcesem zakończyła się aukcja przeprowadzona 29 listopada br. przez DESĘ Unicum, za rekordową kwotę  4 mln złotych wylicytowany został na niej obraz Wojciecha Fangora „M 39” (kwota podana na stronie Desy Unicum, link do wyników: https://desa.pl/pl/auctions/518/object/49756/wojciech-fangor-m-39-1969-r)

W. Fangor, „M 39”, 1969 r., olej/płótno, 203 x 203 cm, źródło: https://desa.pl/pl/auctions/518/object/49756/wojciech-fangor-m-39-1969-r

Piszę to po to, aby zainteresować Was tym, co się aktualnie dzieje na rynku dziełami sztuki, może wśród Was znajdują się przyszli kolekcjonerzy dzieł sztuki.

A już jutro na mojej stronie znajdziecie wpis: „Freeporty – raje podatkowe dla kolekcjonerów dzieł sztuki”.

 

Udostępnij artykuł

Zostaw komentarz