O mnie

Cześć!

Nazywam się Anita Kozek-Kapuścińska. Jestem radcą prawnym i historykiem sztuki. Zajęcia, na studiach prawniczych, pt.: „Obrót dziełami sztuki”, dały mi dużą dawkę wiedzy o zasadach funkcjonowania rynku dziełami sztuki, mechanizmach jakie na nim występują oraz zachęciły mnie do zainteresowania się sztuką. Pewnie, gdyby nie one, nie trafiłabym na historię sztuki. Z połączenia tych dwóch kierunków powstał pomysł na wspieranie uczestników rynku sztuki i instytucji kultury w rozwoju ich działalności. Jedną z form wspierania jest właśnie ten blog. Taka jest jego idea :-)
Specjalizacja w prawie sztuki i ochronie dziedzictwa kulturowego pozwala mi na kontakt z kreatywnymi ludźmi, od których mogę czerpać pomysły i energię oraz na obcowanie ze sztuką na co dzień. Interesuję się również rozwojem technologii i nowym podejściem instytucji kultury do odbiorcy, wyjściem ze sztuką do widza – poza tzw. mury.

Zapraszam Cię do udziału w moderowaniu mojego bloga poprzez komentowanie, zadawanie pytań, tylko dzięki Tobie czytelniku mój blog ma sens.